zbynek-drda

Zbyněk Drda

Vítěz české PopIdol – SuperStar již v roce 2006

Zbyněk Drda v kostce

Jedenadvacetiletý Zbyněk pochází z česko-ruské rodiny, jeho otec pracuje v hotelovém domě v Karlových Varech, matka Galina učí ruštinu, starší bratr Svatoslav studuje práva.

Po svém vítězství natočil Zbyněk Drda u labelu SonyBMG během rekordních tří měsíců debutové CD Pohled do očí, za něž letos převzal ocenění Deska roku za nejprodávanější debutové album. Cenu mu počátkem února 2008 předávala v divadle Hybernia v Praze samotná ikona české populární hudby Karel Gott. V nejvýznamnější domácí anketě popularity Český slavík získal titul Skokan roku 2007, když si proti předchozímu ročníku dokázal polepšit o 68 příček. Úspěchy slavily Zbyňkovy písničky i v českých hitparádách. Singl Možná opakovaně zvítězil v několika rozhlasových hitparádách (ČRo Sever, RCL, ČRo Domino). Výjimečně dobře si vedl i videoklip k písničce Možná, který třikrát po sobě zvítězil v nejprestižnější české televizní hitparádě ESO.

V současné době Zbyněk Drda koncertuje s kapelou a připravuje novou desku, která by měla vyjít na jaře 2009.

Rok od vydání debutové desky byl pro Zbyňka Drdu přelomový. První deska, první kapela a samostatné koncerty, první vlastní podnájem, první velká láska. Vedle budování profesionální kariéry Zbyněk Drda ale stačil i odmaturovat na obchodní akademii a od letošního školního roku začíná studovat na Vysoké škole finanční a správní. Nezapomíná ani na svůj oblíbený sport. Podle svých časových možností hraje fotbal a florbal za TOP REAL Praha, sdružující české celebrity. V červenci natočil společně s populárním českým hercem Davidem Suchařípou reklamní shot pro světový šampionát ve florbalu, který se bude odehrávat v Praze. Zbyněk Drda se věnuje také charitě. Dlouhodobě spolupracuje zejména s charitativní organizací Chance 4Children, věnující se handicapovaným dětem.

Důležité milníky

2008

CENA HITPARÁDY ČESKÉHO ROZHLASU – Česká dvanáctka. Zbyňkova píseň Srdce pátrají se v hitparádě udržela 41 týdnů a dostala ocenění Železná Česká dvanáctka za nejdelší pobyt v hitparádě.

2007

DESKA ROKU 2007 – ocenění za nejprodávanější debutové domácí album

ČESKÝ SLAVÍK 2007 – Ocenění Skokan roku v kategorii Zpěvák za skok dlouhý 68 příček

JETIX KIDS AWARDS – 1. místo v kategorii Zpěvák roku

2006

ZLATÝ OTTO 2006 – 1. místo v kategorii Newcomer

TÝTÝ 2006 – Objev roku

Zpěvák roku – 2. místo v kategorii

ČESKO HLEDÁ SUPERSTAR (POPIDOL) – 1. místo

Fotogalerie
Zbynek DrbaZbynek Drba
Chci být zastupován
Spolupráce se zpěváky a s kapelami

Zastupujeme i další hvězdy českého showbussinesu, mezi naše klienty patří producent Jarek Šimek, kapela Pozdní sběr nebo zpěvačku Michaelu Noskovou.