Lemari – mezinárodní festival – Minsk, Bělorusko – 12. – 14. dubna 2019

Mezinárodní festival

„LEMARI“ 

Minsk, Bělorusko,2019

 info

Organizátoři: Dětské centrum pro rozvoj a tvořivost, rodinné studio „Lemari“ s informační podporou novin „Zorka“ a ve spolupráci se státní institucí „Minsk City Palace of Culture“.

POUZE V NÁSOBNÍM FESTIVALU MŮŽEME SE ZÍSKAT OSVĚDČENÉ ZÁLEŽITOSTI CERTIFIKÁTŮ ALEBO POZVÁNKU k účasti na mezinárodních soutěžích v Makedonii, Rusku, Černé Hoře, Srbsku, Ukrajině, Bulharsku, Itálii a Lotyšsku.

 

Termíny: 12. – 14. dubna 2019.

Místo konání: bude oznámeno později

 

Organizační výbor, telefon pro informaci:

E-mailová adresa – lemaricompetition@gmail.com

Předseda organizačního výboru – Leshinskaya Elena Anatolyevna +375293308186

Koordinátorka – Larina Olga Mikhailovna +375447983557

Koordinátor – Tsuba Arina Andreevna +375297546362

Informační místo soutěže: http://www.lemari-fest.by

 

Cíle a cíle soutěže:

– identifikace, vývoj a podpora mladých talentovaných umělců;

– vytváření tvůrčích kontaktů mezi dětskými skupinami a jejich vůdci;

– podpora dětské vokální, instrumentální, taneční a umělecké tvorby;

– zlepšení úrovně výkonnostních dovedností;

– Rozvoj mezinárodního festivalového hnutí.

 

Nominace soutěže

Vokály:

– Jazzové vokály (sólo, soubor)

– Popový vokál (sólo, soubor)

– Akademické vokály (sólo, soubor, sbor)

– lidové vokály (sólo, soubor) 

 

Požadavky na účastníky soutěže

 

Nominace „Vocal“

Věkové kategorie:

kategorie 1: do 5 let (včetně);

kategorie 2: 6-7 let;

kategorie 3: 8-10 let;

kategorie 4: 11-14 let;

kategorie 5: 15-18 let;

kategorie 6: starší 18 let

 

Věková kategorie v nominaci „Akademické vokály. Sbory. „: 7-18 let.

 

– V nominaci „Jazz vocal“ (sólo, soubor) se objeví 1 píseň doprovázená zvukovým záznamem (minus). Zvukový záznam je poskytován při podání elektronické přihlášky a na flash médiích v den soutěže. Délka každé skladby není delší než 4 minuty. Zálohování vokálů, zálohování hlavního hlasu (vysvětleno červeně),   zpěv vokálu (živý zvuk) a taneční skupiny v soutěži jsou zakázány.

– V nominaci „Pop vocal“ (sólo, soubor) se objeví 1 píseň doprovázená zvukovým záznamem (minus). Zvukový záznam je poskytován při podání elektronické přihlášky a na flash médiích v den soutěže. Délka každé skladby není delší než 4 minuty. Zálohování vokálů, zálohování hlavního hlasu (vysvětleno červeně),   zpěv vokálu (živý zvuk) a taneční skupiny v soutěži jsou zakázány.

Povoleno se účastní soutěže 30% účastníků, jejichž věk neodpovídá uvedené kategorii (pro soubory).

– V nominaci „Akademický vokál“ (sólo) účastníci představí 1 kus capella nebo doprovod (vítaný živý doprovod je vítán). Při provedení soutěžní skladby pro zvukový záznam (minus) je zvukový záznam poskytován při podání elektronické aplikace a na flash médiích v den soutěže. Délka každé skladby není delší než 4 minuty.

– V nominaci „Akademický vokál“ (soubor, sbor) každý tým vykonává jeden kus a capella s trváním nejvýše 4 minuty. Povoleno se účastnit soutěže 30% účastníků, jejichž věk neodpovídá uvedené kategorii.

– V nominaci „Folk vocal“ (sólo, soubor) je uvedena 1 píseň a capella nebo doprovodný zvukový záznam (minus). Zvukový záznam je poskytován při podání elektronické přihlášky a na flash médiích v den soutěže. Délka každé skladby není delší než 4 minuty. Zvukový záznam je poskytován při podání elektronické přihlášky a na flash médiích v den soutěže.  Hlavní zpěvové vokály (v červené),   vokály (živý zvuk) a taneční skupina v soutěži jsou zakázány. Povoleno se účastní soutěže 30% účastníků, jejichž věk neodpovídá uvedené kategorii (pro soubory).

Porota soutěže 

Porota soutěžního festivalu zahrnuje kulturní osobnosti z Běloruska, Kazachstánu, Ruska, Ukrajiny, Lotyšska, Litvy, Bulharska, Itálie, Polska, Malty. Mezinárodní porota tvoří organizátor festivalu.

Seznam členů poroty bude představen do 1.04.2019 na informační stránce soutěžního festivalu www.lemari-fest.by a v sociálních sítích. 

Kritéria hodnocení: 

Každý účastník hodnotí členové poroty v 10-ti bodové škále. 

Nominace „Vokál“, „Instrumental Music“:

– umělecká interpretace hudebního díla;

– přesnost intonace a rytmu;

– kulturní scéna a umění;

– Soulad repertoáru s výkonnostními schopnostmi a věkovou kategorií umělce;

Ceny a ceny

Všichni účastníci soutěže jsou oceněni diplomy a památnými cenami.

V každé kandidátní a věkové skupině jsou uděleny tituly laureátů I, II, III, jakož i titul Diplom I, II, III. Známky I, II a III se udělují diplomy, poháry a slevové certifikáty a pozvánky k účasti na mezinárodních soutěžích v Makedonii, Srbsku, na Ukrajině, v Bulharsku, v Itálii, v Lotyšsku, na Maltě. Diplomové vítězové obdrží diplomy a medaile příslušného stupně. Učitelé účastníků soutěže obdrží příspěvky od organizačního výboru soutěže.

Jeden účastník, který získal nejvíce bodů, se stává Grand Prix soutěže.

Porota si vyhrazuje právo udělit speciální ceny a diplomy.

Porota a organizační výbor soutěže nemají právo zveřejnit výsledky soutěže před oficiálním slavnostním vyhlášením.

Porota si vyhrazuje právo udělit ne všechny ceny, stejně jako rozdělit je mezi několik účastníků. Účast na slavnostním koncertu není zaručena pro každého a je schválena podle výsledků předchozích festivalových výkonů rozhodnutím organizačního výboru a poroty.

Rozhodnutí poroty je konečné a nepodléhá revizi. Zápisy členů poroty nejsou k dispozici účastníkům soutěže.

 

 

Finanční podmínky pro zahraniční účastníky bez ubytování:

pro sólistu – 50 eur – za jedno spustitelné číslo (můžete deklarovat neomezený počet čísel, každé následující číslo – 50% počáteční splátky);

duet – 25 eur za každého účastníka – za jedno spustitelné číslo (můžete deklarovat neomezený počet čísel, každé následující číslo – 50% počáteční splátky)

malý soubor (až 6 osob) – 20 euro pro každého účastníka – pro 1 spustitelné číslo (můžete deklarovat neomezený počet čísel, každé následující číslo – 50% počáteční splátky);

velký soubor (7 – 10 osob) – 15 EUR pro každého účastníka – 1 jednoznačné číslo (můžete deklarovat neomezený počet čísel, každé následující číslo – 50% počáteční splátky);

refrén (od 16 osob) – 10 euro za každého účastníka – za jedno spustitelné číslo (můžete deklarovat neomezený počet čísel, každé následující číslo – 50% počátečního poplatku);

 

NÁKLADY NA SOUTĚŽ – FESTIVAL S POBYTEM:
Organizační výbor poskytuje účastníkům festivalu:

PLNÝ BALÍČEK: ubytování, dvě jídla denně (3 dny / 2 noci), prohlídka města Minsk, transfer hotel – hotel KZ, organizační poplatek za účast v soutěži, diskotéka. Náklady na celý balíček jsou 180 EUR (pro účastníka), 130 EUR (pro doprovodnou osobu).

EKONOMIKA. BALÍČEK: ubytování, dvě jídla denně (2 dny / 1 noc), prohlídka města Minsk, transfer hotel – hotel KZ, organizační poplatek za účast v soutěži, diskotéka. Náklady na ekonomiku. balíček 160 eur (pro účastníka), 95 eur (za doprovodnou osobu).

Účastníci festivalu žijí ve 2, 3, 4, 5 místních hotelových pokojích v maximální vzdálenosti do 5 km od místa konání festivalu.

V případě potřeby účastníci festivalu dále platí za cestu na festival, pojištění. Účastníci mohou přijít také na 4 dny / 3 noci, přičemž zaplatili 30 eur za osobu na další dny.

 

      

 

PŘÍKLAD PROGRAM FESTIVALU:


04/12/2019 Příjezd týmů. Setkání na vlakovém nádraží (na letišti). Hotel ubytování. Večeře Setkání s manažery v místě bydliště
04/13/2019. Snídaně Slavnostní otevření festivalové soutěže. Nácvik Konkurenční část. Večeře Disco
04/14/2019 Snídaně Prohlídka města. Gala koncert Odměňování Podívejte se na týmy.

Chcete-li se účastnit soutěže, potřebujete:

– Žádost o platbu účastnického poplatku odešlete do 1. dubna 2019 na e-mail: lemaricompetition@gmail.com . Příjem ve formě skenování nebo fotografie (musí být čitelné číslo účtu, částka a další informace) PRO LOKÁLNÍ ÚČASTNÍKY .

– Úplné předplatné ubytovacího balíčku PRO ZAHRANIČNÍ ÚČASTNÍKY (pro ty, kteří rezervují hotel prostřednictvím organizátorů soutěže) .

– V případě, že nedojde k úhradě v termínu, je žádost o účast zrušena.

– V případě odmítnutí účasti v soutěži není vratná.

 

POŽADAVKY NA PLNĚNÍ PŘÍSPĚVEK:

CJSC „ABSOLUTBANK“

220023, Minsk

Pr. Nezávislost, 95

Tel./Fax (017) 237 07 02

Jméno majitele účtu Individuální podnikatel Leshchinskaya Elena Anatolyevna
Držitel účtu UNP 192053143
Kód banky (CJSC „ABSOLUTBANK“) ABLTBY22
Číslo účtu banky (osobní) BY14ABLT30130235593350010001
Název platby Nezapomeňte určit

FI ÚČASTNÍK !!!!!!

Ivanov Ivan

Org. Příspěvek

Částka 10 rublů

 

Účastníci nominací „Akademický vokál“ (živý doprovod), „Folk vocal“ (živý doprovod), „Instrumental music“ a „Choreography“ budou přiděleni na zkoušku – NEJNIŽTE NEŽ 3 MINUTA.

 

Program bude zveřejněn 10 dní před zahájením soutěže, pořadí účasti účastníků – 3 dny na stránkách: www.lemari-fest.by

vk.com/lemaricompetition .

 

Mínus vašeho projevu musí být při odesílání aplikace pro e-mail (formát – mp3) vyřazen, stejně jako mít na médiu USB duplicitní mínus.

V případě, že v žádosti o účast není žádnou mínus – žádost není přijata!

 

Žádost účastníků obsahuje:

 

  1. Neprofesionální nahrávání videoklipů jedné nebo několika písní / sborové práce / tance podle výběru, bez úpravy (délka trvání nepřesahuje 5 minut);
  2. Formulář žádosti účastníka;
  3. Zvukový záznam (mínus) konkurenční písně / tance;
  4. Foto účastníka / týmu (ve vysokém rozlišení);
  5. Skenování pasu nebo rodného listu všech účastníků (poslední 2 zrušení).

 

Balíček dokumentů je zaslán do jednoho dopisu.

Při absenci jedné z výše uvedených položek se žádost nepřijímá.

Chci být zastupován
Spolupráce se zpěváky a s kapelami

Zastupujeme i další hvězdy českého showbussinesu, mezi naše klienty patří producent Jarek Šimek, kapela Pozdní sběr nebo zpěvačku Michaelu Noskovou.