Slavjanskij bazar, Vitebsk – 25. ročník Mezinárodního hudebního festivalu ve Vitebsku

Den české kultury na festivalu.

http://www.extra.cz/kde-se-christina-aquillera-setka-s-ceskymi-zpevaky-na-nejvetsi-hudebni-akci-vychodni-evropy-s-nazvem-slovansky-bazar

http://http://www.e-mostecko.cz/zajimavosti/9041-mostecan-vlasta-vebr-bude-moderovat-v-belorusku-den-kultury-ceske-republikyhttp://www.e-mostecko.cz/zajimavosti/9041-mostecan-vlasta-vebr-bude-moderovat-v-belorusku-den-kultury-ceske-republiky

 

Poprvé za celou dobu existence festivalu byla na rok 2016 Česká republika poctěna tím, že bude pořádat Den české kultury. V rámci festivalu se představí nejen česká populární hudba, ale rádi bychom představili například vážnou hudbu, folklór, muzikálovou scénu, ale i některé naše pohádky z dílny Zdeňka Trošky. V jednání jsou jména a soubory jako např. cimbálová kapela Lália sólistky Danieli Magálové , Michaela Nosková, Jarek Šimek, Helenka Hamplová, Michaela Gemrotová,Michael Hejč, Hana Pekhart, Zuzka Nová, Eliška Ochmanová, Olga Lounová, Nela Žáková a samozřejmě zástupce dětské poroty – David Deyl.

14.7.2016 – přílet do Minska, transfer  do Vitebska. Registrace, ubytování, večerní procházka městem

15.7.2016 – v 10 hodin tiskovka, oběd, zvukové zkoušky v Domě kultury . Od 16 hodin v kině promítání pohádky Čertova nevěsta, večer realizace Dne kultury ČR v budově Filharmonie od 19 hodin do 20:30 hodin

Od 18 hod.- koncertní sál Vitebsk -XXV Международный конкурс исполнителей эстрадной песни «ВИТЕБСК–2016». Полуфинал «НАЦИОНАЛЬНЫЙ ХИТ»

Селесте КАНДИА (Аргентина), Алексей ГРОСС (Беларусь), Йордан МАРКОВ (Болгария),Андриа ГВЕЛЕСИАНИ(Грузия), Анна ТИМОФЕЙ(Израиль), Элеонора ВЕККЬО (Италия), АДАМ(Казахстан), ВРАЙАН (Колумбия), Саманта ЭЧЕВАРРИЯ (Куба),ДЖОННИ (Латвия), Валерия ИЛЬИН (Литва), Денис ДИМОСКИ (Македония),Хорхе РОМАНО (Мексика),Анна ОДОБЕСКУ(Молдова), УЛЬЯША(Польша), Екатерина ФЫРФА (Россия), Феличия ДУНАФ (Румыния), Душан СВИЛАР (Сербия), Мариетта УЭЙС (Украина), Кэйт БИ (Черногория), Михаела ГЕМРОТОВА (Чехия).

Ведущие: Катерина РАЕЦКАЯ, Денис ДУДИНСКИЙ (Беларусь).

Od 22 letní amfiteátr – soubor Alexandrovců

 

16.7.2016 – po snídani odjezd do Minska a do Prahy

16 hod. kino – Čertova nevěsta

1024_768_

 

V jednom z nejstarších slovanských měst vůbec, v běloruském Vitebsku, počátkem července 2016 proběhne již 25. ročník tradičního mezinárodního hudebního festivalu Slovanský bazar, nebo také Slavjanskij bazar, který je považován za Eurovizi slovanů. Jako každý rok, tak ani jubilejní nebude výjimkou, kdy se na tomto festivalu mihne několik eurovizních a českých hvězd.

Cílem festivalu je sjednotit tvůrčí síly zemí, které jsou si svou kulturou vzájemně blízké a vytvořit pokojnou komunitu lidí z různých zemí.

Slovanský bazar pohltí na 11 dní celé město. Dějství festivalu se totiž odehrává ve dvanácti lokacích, přičemž tou nejdůležitější je Letní amfiteátr Vitebsk. Hudební soutěž ve Vitebsku má i svojí dětskou část. Děti soutěží o 5.000 USD.

  • Do polofinále přijímá vedení festivalu maximálně, dle dodaných materiálů, 21 finalistů.
  • V semifinálovém kole se zpívá píseň složená zpěvákem, či pro zpěváka v jazyce rodném.
  • Do finále se přes porotce dostane jen 15 finalistů.
  • Finále se skládá ze dvou finálových soutěžních večerů – vždy v letním amfiteátru: Finalista zpívá píseň slovanského autora ve slovanském jazyce za doprovodu Státního orchestru.
  • Druhá finálová píseň – světový hit, do délky skladby 4 minut.
  • Losování pořadí zpěváků je provedeno za účasti médií a porotců.
  • Zkoušky s orchestrem se realizují v Minsku v bázi Státního orchestru.
  • Ceny pro vítěze jsou velice atraktivní.Grand prix- 20.000 USD a speciální LIRA a diplom. Za první místo získá soutěžící 15.000 USD, LIRA a diplom, za místo druhé pak 10.000 USD, LIRA a diplom a na místě třetím 5.000 USD, LIRA a diplom

 

V roce 2011 zabodoval v této soutěži například zpěvák Davidy Deyl, který skončil na druhém místě. Mezi dalšími, kdo reprezentovali naši vlast v uplynulých letech, byli například zpěvačky Michaela Nosková, Olga Lounová, Zbyněk Drda, Jarek Šimek, Madalena Joao, Jan Čechovský. V mezinárodní porotě zasedla například Monika Absolonová, Felix Slováček, Helena Vondráčková. Na rok 2016 jednají organizátoři, aby v porotě zasedl Karel Gott a v dětské soutěži Jarek Šimek, případně Lucie Vondráčková.

 

Chci být zastupován
Spolupráce se zpěváky a s kapelami

Zastupujeme i další hvězdy českého showbussinesu, mezi naše klienty patří producent Jarek Šimek, kapela Pozdní sběr nebo zpěvačku Michaelu Noskovou.